۲۶ خرداد ۱۴۰۰
 
 
صورتجلسه يازدهمين گردهمايي نهادهاي زرتشتي ایران PDF(فقط براي متون انگليسي) چاپ پست الكترونيكي
اختصاص بودجه و طرحهای پیشنهادی در همایش یازدهم          
صورتجلسه يازدهمين گردهمايي انجمنها و نهادهاي زرتشتي ایران – فرتور از منوچهر ارغوانی   

 منوچهر ارغوانی - يازدهمين گردهمايي نمايندگان انجمنها و نهادهاي زرتشتي سراسر كشور روز آدينه برابر با 23 بهمن ماه 1388 برابر با مانتره سپند ايزد به ميزباني انجمن زرتشتيان كسنويه يزد برگزار شد.

بر اساس دستور جلسه بحث اول راجع به ارائه گزارش كميته بازسازي پيرسبز توسط سركار خانم نخستين فرهادي همراه با اسلايدهاي مربوطه مطرح گرديد. قرار بر اين شد تمامي انجمن هاي متولي اماكن زيارتي طرح هاي مرمت خلیه های خود را جهت بررسي و تائيد به كميته بازسازي پير سبز ارائه نمايند.

دومين دستور جلسه در رابطه با مديريت ميراث فرهنگي  بود كه نتايج زير بدست آمد:

1-         مجوز فروختن بليط از ميراث فرهنگي جهت اماكن توريستي زرتشتيان در استان يزد گرفته شده است.

2-         جهت اطلاع رساني يكسان و يكنواخت به بازديد كنندگان قرار شد متني كه توسط انجمنهاي متولي آماده شده و به تائيد انجمن موبدان و مراجع ذيربط رسيده و به شكل صوتي يا نوشتاري با استفاده از تجهيزاتي مانند سيستم بلوتوث به بازديد كنندگان ارائه گردد. در ادامه قرار بر اين شد انجمن ها طرح هاي مربوط به مديريت مكان هاي زيارتي خود بخصوص پير سيز را در ايام نوروز به صورت يك قرارداد كاملا مشخص تا تاريخ 10 اسفند ماه آماده و ارسال نمايند تا فرد يا گروهي كه بهترين پيشنهاد را از نظر فرهنگي و ميراثي ارائه نمايند، عقد قرار داد گردد.

3-         در رابطه با آدريان يزد قرار شد با توضيحات فوق، هيات امنا مذكور مشخص تا در نوروز 1389 با رعايت تمام موارد اطلاعات لازم در اختيار برگزار كنندگان قرار گيرد.

 

در سومين دستور جلسه، در رابطه با نهمين كنگره جهاني زرتشتيان صحبت شد و در راستاي لزوم ايجاد ارتباط با زرتشتيان خارج از ايران پورتال زرتشتيان ايران با نام Zoroastrian.ir  با مديريت جناب آقاي آبتين تشكر كه ايجاد شده و در مجامع  بين المللي مطرح گرديده است، قرار شد تمامي انجمن ها رابط هاي خود را با اين درگاه تا تاريخ 10 اسفند ماه معرفي كنند تا اخبار و اطلاعات تمامي انجمن ها بر روي آن قرار گيرد. بديهي است ارتباط با اين درگاه به عنوان مهمترين شاخص بودجه تعيين مي گردد.  

در چهارمين دستور جلسه 5 كار گروه ورزش، وقف، ديني، رسانه، جوانان به ارائه گزارش عملكرد خود پرداختند و در رابطه با كارگروه وقف قرار شد انجمن موبدان جلسه را با حضور تمامي انجمن هاي داراي موقوفه تشكيل و مهمترين دستور جلسه آن تعيين و تصويب آيين نامه داخلي مي باشد. مقرر شد گزارش دست آورد كارگروها در نشست بعدي ارائه گردد.

دستور جلسه بعدي صدور كارت ملي زرتشتيان بود كه مقرر شد با توجه به جايگاه انجمن موبدان تهران در رابطه با اين موضوع برنامه ريزي گردد و در نشست بعدي ارائه نمايند.

جداول امتيازات ارائه گرديد و ضمن تاييد مقرر شد كه در اين رابطه نظرات و پيشنهادات  خود را براي تقسيم بودجه بعدي اعمال گردد و همچنين تا 10 اسفند پيشنهادات خود را در رابطه با عناوين شاخص ها ارائه نمايند.

طرح هايي با عناوين بهبود كمي و كيفي موزه كرمان با هزينه پنج ميليون تومان و طرح ساخت فيلم مستند توسط آقاي سروش قندي در رابطه با پيرسبز با هزينه حدود سه و نيم ميليون تومان تصويب شد.

طرح جامعه زرتشتي دوستدار كودك يزد با هزينه بنيادهاي خيريه و نجمی طرح برگزاري همايش آسيب شناسي اجتماعي با هزینه بنیاد خیریه نجمی و توسط انجمن زرتشتيان مريم آباد به كمك انجمن هاي ديگر تائید شد.

بودجه برابر با پنج ميليون تومان در اختيار بنياد خيريه خداداد مهرابي براي يكسال جهت بازسازي پذيرشگاه كرمان اختصاص يافت.

 مبلغي برابر با پنج ميليون تومان جهت بازسازي نيايشگاه انجمن زرتشتيان نرسي آباد تصويب شد.

برای هردانش آموز زرتشتی در حال تحصیل در مدارس زرتشتی مبلغ 35هزار تومان و برای مهد کودکها و سرای سالمندان و باشگاه جهاندیدگان برای هر فرد 30هزار تومان برای ارگانهای اتاق بازرگانی زرتشتیان، انجمن پزشکان زرتشتی، باشگاه جانباخته بهشتی روان گنجی، رستم باغ هر کدام 2 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

 انجمنهای برگزار کننده همایشهای دهم و یازدهم ( نرسی آباد وکسنویه ) هرکدام یک میلیون تومان اختصاص داده می شود. 

 

 

 

< قبل   بعد >
 
Top!
Top!